Rođen 1983. godine u New Jerseyju, Kevin Clark, rođeni Amerikanac, napravio je veliki ulazak u svijet, teživši pri rođenju nevjerojatnih 7,3 kilograma. Ovaj izvanredni podvig donio mu je željeno mjesto u Guinnessovoj knjizi rekorda kao najveća beba ikada rođena u državi i jedna od najvećih u svijetu. Kada je Kevinova majka, Patricia Clark, ugledala svog novorođenog sina, ostala je zatečena njegovom veličinom. Na bezbrižan način, našalila se kako treba kupiti novu odjeću za kolosalnu bebu budući da je ona koju su pripremili premala. Sada ima 41 godinu, Kevin je uvijek bio iznad svojih vršnjaka dok je odrastao. Do dobi od 12 godina već je stajao na nevjerojatnoj visini od 170 centimetara, au roku od nekoliko kratkih godina skočio je do impresivnih 195 centimetara. Trenutačno je visok 205 centimetara i težak solidnih 136 kilograma.

Kevinov izvanredan stas često privlači pažnju prolaznika, koji ga nerijetko zaustavljaju na ulici i čude se njegovoj impozantnoj prisutnosti. Kevin se susreće s nekoliko manjih neugodnosti, kao što su uski automobili, niski tuševi i saginjanje u određenim sobama. Osim toga, imamo jednu intrigantnu priču koju možemo podijeliti s vama. Gotovo petnaest godina svijet je bio zarobljen izvanrednim i neobjašnjivim okolnostima oko rođenja kćeri Bena i Angele Ihegboro, Nmači, 2010. godine. Porijeklom iz Nigerije, par je živio u Londonu mnogo godina nakon što je emigrirao. Prije Nmačijeva dolaska već su imali sina i kćer koji su im nevjerojatno nalikovali. No, prilikom rođenja njihovog trećeg djeteta dogodilo se pravo čudo, pa su je nazvali Nmači, što na njihovom materinjem jeziku znači “Božja ljepota”.

U trenutku rođenja, Nmači, koji sada ima 15 godina, imao je bijelu kožu, plave oči i plavu kosu. Ovo neočekivano pojavljivanje ostavilo je Bena i Angelu u stanju potpunog zaprepaštenja. Osobito su Bena obuzele misli o prijevari, sumnjajući da djetetov svijetli ten nikako ne može biti njegov. Kako bi otklonio svoje sumnje, odmah je dogovorio DNK test. Kada su stigli nalazi, donijeli su novo iznenađenje – ono koje je donijelo golemo olakšanje – potvrdivši da je on doista otac bebe. “Ona je doista čudesna beba”, uzviknula je tada Angela, 35-godišnja majka. Međutim, njihova znatiželja i potreba za odgovorima i dalje je trajala. Kako bi tamnoputi roditelji mogli dočekati bebu tako svijetle kože, kose i očiju?

Postoje tri teorije koje pokušavaju objasniti porijeklo njezine jedinstvene boje kože.

Dok stručnjaci za genetiku u londonskoj bolnici nisu uopće vjerovali u pojavu čuda, nisu bili u mogućnosti dati neposredne, jednostavne odgovore temeljene na znanstvenim dokazima. Slijedom toga, iznijeli su tri moguća objašnjenja. Prva teorija je sugerirala da je Angelin jedinstveni izgled rezultat genetske mutacije. Druga teorija je predložila da se to može pripisati uspavanim “bijelim” genima, naslijeđenima od njezinih roditelja i potencijalno nositeljima njihovih predaka brojnim generacijama, koji se tek trebaju manifestirati u prethodnim potomcima. Treća teorija razmatrala je mogućnost albinizma, iako je brzo utvrđeno da joj ne nedostaje sav pigment. Osim toga, stručnjaci su nagađali da bi dijete moglo imati mutiranu varijaciju genetskog stanja, što bi moglo uzrokovati da njezina koža s vremenom potamni. Međutim, kasniji događaji su dokazali da je ova hipoteza netočna.

Priča o Benu i Angeli Ihegboro možda nije nepoznata priča brojnim Afrikancima, budući da postoje usporedive priče u kojima su obitelji istraživale svoje nasljeđe i otkrile da su prije mnogo generacija neki od njihovih predaka imali djecu koja su bila mješovite rase zbog zajednica s bijelim pojedincima, osobito tijekom razdoblja robovlasništva i njegovog utjecaja na afričko stanovništvo.

Preporučujemo