Unatoč tome što ima 71 godinu, Miki Rourke izgledom više ne nalikuje kultnoj figuri kakvu pamtimo iz 80-ih. Iako starenje nije problem za ovog slavnog glumca, prava briga leži u drastičnim i nesretnim promjenama koje je njegovo lice pretrpjelo zbog pogrešnih i neuspješnih plastičnih operacija.

Putanja mog profesionalnog života krenula je nepovoljnim smjerom, što me navelo da razvijem duboki prezir prema svom poslu i prema sebi. Prepuštanje brzoj hrani postalo je samodestruktivna navika koja je postupno nagrizala moje blagostanje. Doživio sam dubok osjećaj zbunjenosti i neizvjesnosti, nisam bio siguran kako upravljati svojim okolnostima i ponašati se u skladu s tim.

Poslije sam se podvrgla plastičnoj operaciji. U početku mi je namjera bila ispraviti štetu koju je prouzročila moja boksačka karijera. No, nesretno sam odabrao nekompetentnog kirurga i sve je pošlo po zlu”, priznao je glumac, transformirajući se iz cijenjene ličnosti u predmet sprdnje. Philip Andre Rourke, poznat kao Mickey, rođen je 16. rujna 1952. u Albanyju, New York. Njegov otac potječe iz njemačkog i irskog podrijetla, dok je njegova majka bila mješavina škotskog, francuskog, engleskog i njemačkog podrijetla. Odgojen u rimokatoličkoj vjeri, Mickey je nastavlja prakticirati do danas. U dobi od nepunih šest godina, njegov otac je napustio obitelj i preselio se u drugi grad, ostavljajući Mickeyja da živi s majkom.Nakon njihovog razvoda, njegova se majka ponovno udala za Eugenea Edisa, policajca iz Miamija.

Mickey Rourke preselio se u južnu Floridu zajedno sa svojom mlađom braćom i sestrama, majkom, njezinim novim suprugom i pet sinova svog očuha iz prethodnog braka. Upisao je “Miami Beach Senior High School” i uspješno maturirao 1971. Mikijevo odrastanje bilo je pokvareno teškoćama koje je proživljavao dok je živio s očuhom. Priča se da je glumac svakodnevno trpio fizičko zlostavljanje od strane svog očuha, koji je također izlagao njegovu majku nemilosrdnom nasilju. Tijekom formativnih godina, Rourke je pronašao utjehu u sportu, posebice boksu. Postao je član boksačkog kluba, gdje je izbrusio svoje vještine u samoobrani. U to je vrijeme procvjetala njegova strast prema boksu. S nepunih dvanaest godina pobijedio je u svom prvom boksačkom meču u kategoriji do 51 kg. Nastavljajući svoj boksački put, uzeo je ime “Phil Rourke” i posvetio se daljnjem usavršavanju.

Tijekom 1969. trenirao ga je aktualni svjetski prvak Luis Rodriguez, koji je nosio cijenjenu titulu boksača broj jedan u svijetu. Rourkeova predanost zanatu dovela ga je do potresa mozga tijekom sparinga s Rodriguezom. Nakon toga, 1971. godine, doživio je još jedan potres mozga tijekom stvarnog boksačkog meča, što je navelo medicinske stručnjake da mu savjetuju da uzme jednogodišnju pauzu, uzdržavajući se od bilo kakvog oblika treninga ili sudjelovanja u mečevima. Posljedično, Rourke je donio odluku da se privremeno udalji iz ringa, samo da bi se trijumfalno vratio kasnije.

Između 1963. i 1973. postigao je impresivan amaterski boksački rekord, pobijedivši u 27 mečeva, od kojih je 17 bilo nokautom. U svojoj boksačkoj karijeri doživio je samo tri poraza. Kako su se devedesete odvijale, Rourke je počeo dobivati ​​značajna priznanja i početkom 2000-ih zaradio je nominaciju za Oscara.

Poznati redatelj priznao je Rourkeov neosporan talent glumca, ali je primijetio da je njegov osobni život zasjenio cijelu njegovu karijeru. Unatoč problematičnom izgledu, Miki također posjeduje ljubaznu i suosjećajnu stranu, osobito kada su u pitanju životinje, posebice psi. Zapravo, on otvoreno pripisuje zasluge svom psu Jacku da ga je spasio od mračnog trenutka razmišljanja o samoubojstvu. Držeći pušku u rukama, Mikijev pogled psa natjerao je da odustane od tragičnog plana, a svom vjernom suputniku izražava vječnu zahvalnost za taj ključni trenutak.

Preporučujemo