U zaista zadivljujućem i zadivljujućem prikazu teniskog umijeća, Novak Đoković, koji se naširoko smatra neprikosnovenim šampionom ovog sporta, izašao je kao pobjednik u dugo očekivanoj početnoj rundi prestižnog Final Masters turnira održanog u živopisnom gradu Torinu. Sa nepokolebljivom odlučnošću i nenadmašnim nivoom veštine, Đoković je pokazao svoje sposobnosti bez premca na terenu, na kraju pobedivši svog strašnog protivnika, talentovanog Danca Holgera Runa, u napornoj borbi koja je ostavila gledaoce na ivici svojih mesta.

Uzbudljivi susret između ova dva izuzetna sportista odvijao se u uzbudljivom okršaju u tri seta, gde su ga Đokovićeva otpornost i strateška finoća potaknuli na trijumf sa teško borbenim rezultatom od 2 seta prema 1, tačnije 7 gemova prema 6, 6 gemova prema 7, i 6 gemova prema 3. Ova izuzetna pobjeda učvršćuje Đokovićev status kao oličenje teniske izvrsnosti, ostavljajući obožavatelje i kolege igrače u strahopoštovanju nad njegovim neuporedivim majstorstvom u sportu.

Uprkos početnom neuspehu kada je Danac prvi napravio brejk u prvom setu, Đoković je brzo uzvratio, demonstrirajući način razmišljanja i odlučnost koji priliče pravom šampionu. Pokazujući čistu otpornost, Đoković je uspeo da izjednači teren, što je na kraju dovelo set u taj-brejk koji je zagrizao nokte. U ovom ključnom trenutku Đoković je zaista pokazao svoje izuzetno umeće, podigavši ​​letvicu i pobedivši hvale vrednim 7:4. U sljedećem kolu, Rune je još jednom preuzeo vodstvo od 2 gema prema nijednoj. Međutim, Đoković je brzo uzvratio, poravnavši rezultat na 2 gema po komadu. Na nesreću po Đokovića, taj-brejk u drugom setu se pokazao kao katastrofalna stvar jer je pretrpeo porazan poraz, priznavši neujednačen rezultat od 7 prema 1.

Uprkos Runeovom hrabrom nastojanju da smanji jaz na sopstveni servis, Đoković je na kraju trijumfovao obezbedivši ključnu pobedu na sopstveni servis. U predstojećem drugom kolu Novak Đoković će odmeriti snage protiv talentovanog italijanskog igrača Janika Sinera, koji je pobedio ubedljivom pobedom od 2:0 nad grčkom senzacijom Stefanosom Cicipasom.