Cijeli svijet je bio upoznat sa slučajem otmice djevojčice iz Austrije, koja je u ropstvu provela punih 8 godina. Danas vam donosimo isto sličnu priču, koja se desila u Americi. Dana 6. svibnja 2013. Amanda Berry uspješno je pobjegla iz rezidencije svog otmičara, Ariela Castra. Nakon što je proživjela desetljeće nezamislivih muka tijekom svog zatočeništva, Amanda se pomirila s uvjerenjem da nikada neće pobjeći iz granica Castrove kuće u Clevelandu. Međutim, sudbina se umiješala kada je Castro nemarno zanemario osigurati jedna od svojih vrata, pružajući Amandi priliku za kojom je čeznula.

Kao rezultat Castrovih pogrešaka, 26-godišnja žena po imenu Amanda uspjela je osloboditi ne samo sebe, već i dvije druge mlade žene koje je Castro oteo i zatočio: Michelle Knight i Ginu Dejesus. Nadalje, Amanda je uspješno spasila svoju šestogodišnju kćer Jocelyn, koja je slučajno bila Castrov potomak.

Clevelandska policija ostala je u šoku nakon što je čula Amandinu očajničku molbu za pomoć nakon njezina uspješnog bijega. Zrakom su odjekivale njezine riječi: “Molim vas, neka mi netko pomogne! Ja sam Amanda Berry… Oteta sam! Prošlo je desetljeće od mog nestanka, ali sada sam konačno slobodna!” Amanda Marie Berry, rođena 22. travnja 1986., odrasla je u Clevelandu, Ohio. Tijekom tinejdžerskih godina zaposlila se u lokalnom Burger Kingu. Međutim, jednog kobnog dana nije se uspjela vratiti kući s posla. 21. travnja 2003., samo dan prije svog 17. rođendana, Amanda Berry nestala je dok se vraćala kući iz Burger Kinga. Kasnije istrage otkrile su uznemirujuću istinu da ju je vozač školskog autobusa po imenu Ariel Castro namamio u svoje vozilo tvrdeći da njegova kći, koja je slučajno bila Amandina stara prijateljica, čeka njezinu prisutnost u njegovoj rezidenciji.

Odlučivši posjetiti svoju prijateljicu u Castrovoj rezidenciji, Amanda nije ni slutila kakav je horor čeka. Umjesto ugodnog susreta, našla se svezana i zarobljena, a Castro joj je nudio slobodu samo pod uvjetom da šuti. I tako je počelo njezino desetogodišnje zatočeništvo.

Nakon Amandinog iznenadnog nestanka, njezina majka, Luvana Miller, odmah je obavijestila policiju i zatražila njihovu pomoć u lociranju njezine kćeri. U početku su službe za provođenje zakona Amandu smatrale bjeguncem tijekom početne faze istrage. Međutim, situacija je dobila uznemirujući obrat tjedan dana kasnije kada je neidentificirana osoba upotrijebila Amandin mobitel da uspostavi kontakt s njezinom zabrinutom majkom.

U izjavi je navedeno: “Amanda je pod mojom skrbi i dobrog je zdravlja. Vratit će se u svoju rezidenciju u kratkom vremenu.” Ova komunikacija natjerala je policiju da zaključi kako Amanda nije izbjegavala uhićenje. Nadalje, to je pojačalo majčin strah u vezi dobrobiti njezine kćeri, potičući njezinu nepokolebljivu odluku da je vrati kući.

Unatoč majčinim najboljim pokušajima da zaštiti svoju kćer od medijske pozornosti, Amanda je i dalje bila zatočena u Castrovoj rezidenciji, dok se policija nije trudila pronaći je. Amanda je trpjela nemilosrdno fizičko, seksualno i emocionalno zlostavljanje od strane Castra tijekom svog vremena u zatočeništvu. Međutim, ona nije bila jedina žrtva neizrecivih užasa ovog čovjeka. U trenutku hrabrosti, Amanda je uspjela pobjeći i potražiti pomoć od susjeda. Otkrila je da je nestala već desetljeće i hrabro otkrila puno ime svog otmičara.

Nakon dolaska snaga reda u rezidenciju Ariela Castra, Michelle Knight i Gina Dejesus, koje su bile zatočene unutra, oslobođene su. Nakon toga, vlasti su započele potragu za Castrom i uspješno su ga uhitile. U međuvremenu, Castro je zatvoren i službeno optužen. Naposljetku, Castro je priznao krivnju za 937 točaka optužnice i dobio doživotnu kaznu bez mogućnosti pomilovanja 1. kolovoza 2013.

Nažalost, samo mjesec dana nakon izricanja doživotne kazne, Castro, koji je imao 53 godine, oduzeo si je život objesivši se u zatvorima svoje zatvorske ćelije.

Preporučujemo