Prisutnost kamenca u vodi predstavlja veliki izazov za rad bojlera, jer kontinuirano napada i kotao i grijač od prve uporabe.

Prilikom kupnje bojlera važno je uzeti u obzir odnos između pristupačnosti i dugovječnosti. Emajlirani bojleri, iako su ekonomičniji, imaju kraći vijek trajanja i mogu izazvati curenje unutar pet do deset godina korištenja. S druge strane, kotlovi s konstrukcijom od nehrđajućeg čelika su skuplji, ali nude iznimnu izdržljivost. Kako bi se osigurao optimalan rad i produžio životni vijek bojlera s emajliranim bojlerom, preporuča se čišćenje naslaga kamenca najmanje svake dvije godine. Zanemarivanje ovog održavanja može dovesti do značajnog nakupljanja kamenca, koje može doseći i preko 20 kilograma, prenose lokalni mediji.

Strujni udari predstavljaju znatno veći problem. Neophodno je da grijač vode bude u ispravnom stanju i pravilno priključen. Električni sustav unutar kućanstva ili stana mora biti točno instaliran i uzemljen. Neadekvatno uzemljenje u električnom sustavu uvelike povećava vjerojatnost strujnog udara, koji nažalost može rezultirati smrtnim ishodom.

Stoga je ključno osigurati da grijač vode bude isključen tijekom tuširanja.

Postoji potencijalni rizik kada su termostati i sigurnosni ventili nepravilno spojeni jer može doći do nereguliranog zagrijavanja vode u kotlu. U slučaju kvara termostata i neispravnih postavki sigurnosnog ventila, tlak se može akumulirati unutar bojlera, što može dovesti do potencijalno opasne eksplozije.

Redovito održavanje je najučinkovitiji način prevencije, u trajanju od dvije do tri godine. Osim toga, imamo koristan dnevni savjet za podijeliti. Zadatak čišćenja štednjaka predstavlja značajan izazov za domaćice, posebno kada uključuje ribanje grijaćih ploča na kojima se tijekom kuhanja često nakupljaju ostaci kipuće tekućine. Nažalost, kemijski proizvodi koji se mogu kupiti u trgovinama često se pokažu neučinkovitima u uklanjanju masnoće s ovih površina.

Unatoč našim najvećim naporima, pokazalo se izazovnim postići željeni rezultat vraćanja grijaćih ploča na električnom štednjaku u netaknuto, blistavo stanje.

Srećom, postoji jednostavno rješenje koje koristi uobičajene kućanske predmete, vjerojatno već prisutne u domovima mnogih domaćica. Stvaranjem paste za čišćenje pomoću navedenih sastojaka navedenih u sljedećem odjeljku i korištenjem jednostavne tehnike poliranja, možete učinkovito riješiti ovaj problem. Proces jednostavno uključuje kombiniranje sastojaka u pastu, koja se zatim može nanijeti na prljave ploče za kuhanje. Temeljito izribajte površinu nježnom četkom. Kako biste postigli besprijekorni izgled vaše ploče za kuhanje, završite postupak čišćenja ravnomjernim utrljavanjem male količine ulja na hladnu površinu pomoću zgužvanog komada aluminijske folije.

Korištenjem ove tehnike čišćenja i poliranja ploče za kuhanje, čak i električni štednjak koji je vidio bolje dane može se vratiti u svoje izvorno, netaknuto stanje, nalik na potpuno novi uređaj tek iz trgovine.

Preporučujemo