Na društvenim mrežama u današnje vrijeme, može se stalno vidjeti kako neko razbija svoju kasicu-prasicu i gledaju koliko su zapravo uštedjeli. Sljedeća priča iz Srbije nam donosi zaključak, da se itekako može uštedjeti ako imate disciplinu. Tipično, pojedincima je teško redovito uštedjeti značajnu sumu novca i zanemaruju njezino postojanje na bankovnom računu. No, Saša je otkrio način kako to postići dosljednim skromnim izdvajanjem. Ovakav pristup mu je omogućio da skupi značajnu sumu od 405.000 dinara.

Saša je na svom TikTok nalogu otkrio metodologiju iza svog impresivnog pothvata i izvukao određene zaključke iz svog pothvata. Iz njegovog računa vidljivo je da je pretežno izdvajao novčanice od 10, 20 i 50 dinara, kao i pet eura, pri čemu se u razdoblju od dvije i pol godine skupio značajan iznos. Nakon tri dana pedantnog prebrojavanja, Saša ponosno objavljuje da je skupio 393.000 dinara i 110 eura, pozamašnu svotu koja će uvelike doprinijeti njegovim planovima za Zanzibar. Saša potiče druge da krenu na isto putovanje koje štedi novac, naglašavajući njegovu neporecivu vrijednost i nagrađujući ishod. Ukupno je Saša za dvije i pol godine skupio oko 405.000 dinara.

Rastavimo to na jednostavnu računicu: da se u određenom razdoblju skupi ukupno 405.000 dinara, prosječno mjesečno izdvajanje bilo bi 13.500 dinara. To iznosi oko 450 dinara dnevno i 162.000 dinara godišnje. Sad kad ste uštedjeli dovoljno novca, postavlja se pitanje kamo otići na pristupačno putovanje. Odredište koje se može istražiti čak i s ograničenim budžetom je Tbilisi, glavni grad Gruzije, koji besprijekorno spaja povijest i modernost. U ovom gradu možete pronaći hotele u centru grada za samo 30 eura po noćenju, za dvije osobe. Osim toga, postoji širok izbor hostela koji su dostupni po još nižoj cijeni.

@sasazlatkovic2902

♬ original sound – Злаја🇷🇸

U raznim se videima spominje da se možete prepustiti ugodnom iskustvu objedovanja u brojnim kafićima i restoranima za samo 10-12 eura, a istraživanje grada pješice je prihvatljiva opcija. No, odlučite li se za autobus, svaka će vas vožnja koštati svega 0,35 eura, a cijene taksija unutar grada kreću se od jednog do dva eura. Kako biste osigurali besprijekorno taksi iskustvo, preporučljivo je koristiti mobilne aplikacije. Mnoge atrakcije nude besplatan ulaz, a za one koje naplaćuju, naknade su nominalne. Na primjer, Botanički vrt prima posjetitelje uz skromnu naknadu od 1,20 eura, dok vožnja žičarom od parka Rike do tvrđave Narikala košta samo 0,85 eura za povratnu vožnju.

Ako tražite pristupačne zrakoplovne karte, razmislite o potrazi za jeftinim avionskim kartama koje polaze iz Budimpešte ili Beograda i povezuju se preko Larnake prije nego što stignu u Kutaisi, koji je slučajno treći po veličini grad u Gruziji. Kada stignete u zračnu luku Kutaisi, na raspolaganju su vam praktične mogućnosti prijevoza do Tbilisija, glavnog grada. Možete odabrati autobus ili vlak, a cijena karte je razumnih 15 eura.

Preporučujemo