- Moramo da kazemo kako je u šejkove svoje supruge sa kojom je kako smo u naslovu istakli 23 godine u braku ubacivao otvor i tako je ubio, kako saznajemo u zatvoru je odna optžen da je pokušao ubiti zatvorskog detektiva!
- Anđela je njegova supruga (43), inače je i majka šestoro dece koja je bila u braku sa svojim suprugom ub1com 23 godine, umrla u martu 2023. od trovanja cijanidom i tetrahidrozolinom, supstancama koje se nalaze u kapima za oči bez recepta, navodi mrtvozornik.Moramo da kazemo kako je on tek sada osuđen i kako je tek sada pravda došla na svoje.
BONUS:
Razmnožavanje ljiljana u hortikulturi i botanici može se postići pomoću lukovica, sjemena i kulture tkiva. Da biste umnožili vrijedne hibridne ljiljane, možete izvaditi ljuske iz lukovice tijekom presađivanja i postaviti ih uspravno u tresetnu zemlju unutar staklenika ili klijališta. Alternativno, lukovica se može staviti u plastičnu vrećicu s tresetom i držati u toplom inkubatoru dok ne izbiju izdanci. Nakon što su mladice vidljive, treba ih premjestiti u kutije koje sadrže tresetni supstrat, razmaknute 2,5 cm. Nakon početne vegetacijske sezone, kada se razviju mladi listovi, biljke se mogu posaditi pojedinačno u posude za daljnji rast dok ne postignu veličinu prikladnu za sadnju u vrtu ili stakleniku.
Neki ljiljani stvaraju male lukovice duž svojih stabljika, iznad ili ispod tla. Krajem ljeta, kada su gotovo spremne za odvajanje, ove se lukovice mogu ubrati i čuvati u kutijama ispunjenim tresetom tijekom zimskih mjeseci. Sljedeće proljeće bit će posađene u sandučiće.
Razmnožavanje sjemenom učinkovita je tehnika za izvorne vrste koje daju potomstvo vjerno tipu, iako nije prikladno za hibride i sorte koje to ne čine. Uzgoj ljiljana iz sjemena izvrsna je metoda za osiguranje biljnog materijala bez virusa. Biljke uzgojene na ovaj način obično cvjetaju nakon 3 do 4 godine. Sjemenke se skupljaju u jesen i čuvaju u hladnjaku do proljeća. U proljeće se siju u dublje sjetvene kutije koje imaju veći broj drenažnih otvora, a kao podloga za uzgoj se koristi treset.
Kod manjih vrsta sjemena sjetvu treba vršiti u razmacima od 1,25 cm, dok krupnije sjemenke treba sijati na 4 cm. Nakon prekrivanja sjemenskih kutija folijom, treba ih staviti u zaštićeni prostor. Klijanje se događa za otprilike tri tjedna. Nakon završetka klijanja, folija se uklanja, a kutija sa sjemenom se premješta na dobro osvijetljeno mjesto, izbjegavajući izravnu sunčevu svjetlost. Nakon što se smanji opasnost od mraza, kutije sa sjemenom mogu se izvaditi iz zaštićenih prostora i postaviti na mjesta zaštićena od vjetra, a noću ih prekriti najlonom. U kasnijim fazama uzgoja folija se u cijelosti oduzima. Kada presadnice dostignu visinu od oko 15 cm, premještaju se u zasebne tegle, gdje ostaju dvije sezone. U trećoj sezoni prebacuju se na stalno mjesto.