- Moramo da kazemo kako se oglasila žena od covjek akoji je kako ona kaze zbog nehaja firme i dozvole da rade u neispravnim vozilima on sada na nekom drugom mjestu a ne pored nje. Ona kaže da su ih iz firme tjerali da rade u tim autobmoilima, kako nisu vodili racuna o kombijima, kako vidite na slima a radi se o brzoj dostavi nije da nisu imali sredstava.
- Ona kaze da ima jako puno dokaza koliko puta joj je slikao kako su mu propale kocnice kako mu curi ulje. Ona je istakla da je nedavno bilo slicno nešto gdje je jedva izvukao zivu glavu, kaz da ce sve slike, sve dokaze, kako im je pisao da trebaju nove gume, servis ,postaviti, kako ce firma platiti debelo za nemar!
BONUS:
Savjeti za održavanje korijena orhideje uključuju korištenje prozirne posude koja omogućuje praćenje zdravlja korijena. Osim toga, spremnik bi trebao imati dovoljno drenažnih rupa za olakšavanje protoka zraka oko korijena, promičući njihovu dobrobit.
Orhideje su osjetljive na trulež korijena, zbog čega ih trebamo zalijevati tek kada im korijen izgleda potpuno bijel i supstrat se osuši. Ove biljke pohranjuju dovoljno vode u svoje lišće ili pseudobulbe, koji su zadebljani dijelovi stabljike, kao što se vidi u obitelji Oncidium. Stoga nema razloga za brigu ako odgodite zalijevanje dan ili dva, jer se već pripremaju za razdoblja povećane vlage.
Orhideje zahtijevaju tlo koje je lagano i omogućava korijenima dovoljno zraka. Ako tlo postane trulo i kašasto, neophodno je presaditi orhideje. Za dodatne informacije o ovom postupku pogledajte vodič pod naslovom Transplanting Orchids Is Easy. Novi supstrat za orhideje trebao bi se sastojati od različitih dijelova koji se neće brzo pokvariti. Mnogi profesionalni uzgajivači radije koriste supstrat na bazi kokosa jer on učinkovito zadržava vlagu, odražavajući prirodno okruženje orhideja koje uspijevaju na palmama u tropskim regijama.
Uobičajeno je da iz posude izbije korijen. Ponekad ga možete zaprljati vodom.
Ako je značajan dio korijena propao, preporučljivo je presaditi biljku, ukloniti trulo korijenje i primijeniti sredstvo za sprječavanje gljivičnih oboljenja biljaka – Bolesti STOP. Za biljke koje su osjetljive na truljenje, razmislite o korištenju ovog proizvoda kao preventivne mjere i smanjite učestalost zalijevanja. Dodatne pojedinosti o bolestima i štetnicima koji pogađaju orhideje možete pronaći u odjeljku pod naslovom Bolesti i štetnici na orhidejama.
Budite oprezni pri korištenju kemijskih gnojiva. Točnije, kako nastavljamo zalijevati naše orhideje tijekom duljeg razdoblja, pH razina supstrata za orhideje postupno se smanjuje, što dovodi do povećane kiselosti. Korištenje kemijskih gnojiva može rezultirati nakupljanjem soli i na supstratu i na korijenju, što može ozbiljno oštetiti biljke.