• Moramo da kazemo da je otac ovog dječaka sada jedini osumljičen za ub1stvo malog, on ima 37 godina , a kako saznajemo dječak je imao dvije godine. Sve se desilo u mađarskom Žakanju, a otac je kad aje bio kako prenose meiji kod granica sa Hrvatskom na društvenim mrežama napisao čudnu poruku:  “Srce mi puca za tobom sine moj”

  • Bliski T.D kaz uda se razveo od žene da je bio očajan ,da je na sve načine pokušavao spasiti brak. zašto je došlo do razvoda ne znaju, on je prevezen u bolnicu i sam ima teže povrede kada dođu do detaljnijih informacija svi ćemo biti izvješteni.

BONUS:

Savjeti za njegu korijena orhideje: Koristite prozirnu posudu za orhideje kako biste pratili zdravlje korijena. Osim toga, osigurajte da spremnik ima dovoljno rupa za poticanje cirkulacije zraka oko korijena, jer to pridonosi njihovom dobrobiti.
Orhideje su osjetljive na trulež korijena, pa ih zalijevamo tek kada im korijen izgleda potpuno bijeli, a supstrat prosušen. Oni pohranjuju dovoljno vode u svojim listovima ili pseudobulbama, koji su zadebljali dijelovi stabljike, kao što se vidi u obitelji Oncidium. Stoga, ako kasnite dan ili dva sa zalijevanjem, nema razloga za brigu jer se već pripremaju za razdoblja povećane vlage.

Orhideje zahtijevaju mješavinu tla koja je lagana i potiče protok zraka, omogućujući korijenju pravilno disanje. Ako podloga postane trula i kašasta, važno je razmisliti o presađivanju orhideja. Za više informacija o tome kako presaditi orhideje, pogledajte vodič pod naslovom Presađivanje orhideja je jednostavno. Prikladan supstrat za orhideje trebao bi se sastojati od različitih dijelova koji zadržavaju svoju strukturu tijekom vremena. Mnogi profesionalni uzgajivači radije koriste supstrate na bazi kokosa zbog njihovog izvrsnog zadržavanja vlage, budući da orhideje u tropskim okruženjima prirodno uspijevaju na palmama, što kokos čini prikladnim izborom za njihovo stanište.

Uobičajeno je da iz posude izbije korijen. Povremeno ga možete zaprljati vodom.
Ako je značajan dio korijena propao, preporučljivo je presaditi biljku, ukloniti zahvaćeno korijenje i primijeniti sredstvo za prevenciju gljivičnih bolesti – Diseases STOP. Za biljke koje su osjetljive na trulež, preporuča se koristiti ovaj proizvod kao preventivnu mjeru i smanjiti učestalost zalijevanja. Dodatne pojedinosti o bolestima i štetnicima koji pogađaju orhideje možete pronaći u odjeljku Bolesti i štetnici na orhidejama.
  • Budite oprezni pri korištenju kemijskih gnojiva. Točnije, kako nastavljamo zalijevati naše orhideje tijekom duljeg razdoblja, pH razina supstrata za orhideje ima tendenciju pada, što dovodi do povećane kiselosti. Korištenje kemijskih gnojiva dovodi do nakupljanja soli i na supstratu i na korijenju, što može biti štetno za zdravlje biljaka.
Razlog tome je što kada se pH razina supstrata smanji, gore navedene soli se otapaju i postaju dostupne biljci za apsorpciju. Međutim, te soli mogu ozbiljno oštetiti korijenje i čest su uzrok smrti biljaka. Iz tog razloga predlažem korištenje prirodnog gnojiva za orhideje, Beautiful Orchids, jer je sigurno za korijenje i sprječava nakupljanje soli. Nadalje, ne ispušta kemikalije u vaš životni okoliš.

Kako vam se sviđa rezultat?

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here