• Dugi niz godina se smatralo da je prvi ljubavni partner Aleksandre Prijović bio njen kolega s posla Ljuba Perućica, s kojim je počela da se zabavlja tokom takmičenja “Zvezde Granda”.Ova ideja proizlazi iz ideje da je pjevačica započela karijeru u mladoj dobi, što dovodi do pretpostavke da je imala malo prilike iskusiti duboke emocije ili dugotrajne veze.

Bez obzira na nagađanja, istina je da je supruga Filipa Živojinovića bila u emotivnoj vezi s harmonikašem Momirom Jovanovićem i prije nego što ga je upoznala.Sa samo 15 godina doživjela je svoju prvu ljubav, a osjećaji su joj bili uzvraćeni, što je dovelo do mogućnosti braka.

Prvobitni dečko Aleksandre Prijović nije uspio oženiti poznatu pjevačicu jer su po nju stigli roditelji.Momir se samo jednom osvrnuo na događaje iz prošlosti. – Momir je jednom prilikom sa Starom ispričao da smo tada bili prilično mladi, spomenuo je da sada ima ženu i da je vrijeme iza njega, dok je Priya odlučila ne otkriti tu informaciju.Odlučila je svoje prošle veze ostaviti iza sebe i usredotočila se na svog supruga i sina Aleksandra, istovremeno njegujući publiku koja stalno raste.

DODATNO:

Prijedlozi za održavanje korijena orhideja: Za orhideje je neophodna prozirna posuda jer omogućuje praćenje stanja korijena. Osim toga, spremnik mora imati dovoljno drenažnih rupa za omogućavanje protoka zraka oko korijena, čime se promiče njihovo zdravlje.
Orhideje su osjetljive na truljenje korijena, pa ih zalijevamo tek kada korijenje potpuno pobijeli, a supstrat se osuši. Ove biljke pohranjuju dovoljno vode u svoje lišće ili pseudobulbe, zadebljanje stabljike koje se vidi kod sorti poput obitelji Oncidium. Stoga, ako zakasnite dan-dva sa zalijevanjem, nema razloga za brigu jer se već pripremaju za kišna razdoblja.

Orhideje zahtijevaju tlo koje je lagano i omogućava korijenju da prima zrak. Ako tlo postane raspadnuto i previše kašasto, neophodno je presaditi orhideje. Dodatne informacije o tome kako presaditi orhideje potražite u vodiču pod naslovom Presađivanje orhideja je jednostavno. Novi supstrat koji se koristi za orhideje trebao bi sadržavati različite dijelove koji se neće brzo pokvariti. Mnogi profesionalni uzgajivači preferiraju medij na bazi kokosa jer učinkovito zadržava vlagu, usklađujući se s prirodnim okruženjem orhideja koje uspijevaju na palmama u tropskim regijama.

Uobičajeno je da iz posude izbije korijen. Ponekad ga možete zaprljati vodom.
Ako značajan dio korijena propada, preporučljivo je presaditi biljku, ukloniti pokvareno korijenje i primijeniti sredstvo za prevenciju gljivičnih bolesti poznato kao Diseases STOP. Za biljke koje su osjetljive na truljenje, preporuča se koristiti ovaj proizvod kao preventivnu mjeru i smanjiti zalijevanje. Dodatne informacije o bolestima i štetnicima orhideja možete pronaći u poglavlju pod naslovom Bolesti i štetnici orhideja.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here