- Nada Topčagić, poznata pjevačica, može se pohvaliti bogatim katalogom hitova i vrlo uspješnom karijerom. Njezina izvanredna postignuća nisu postignuta trenutno; nego je njezin rani put bio obilježen značajnim izazovima.
Rođena 1953. godine u Modriči, uz dvije sestre i brata odgajala ju je baka u selu Tarevci, nedaleko njezina rodnog mjesta, jer su joj roditelji u to vrijeme bili zaposleni u Slavoniji. Dio svog ranog života provela je u Osijeku, gdje je pohađala osnovnu školu, ali se ubrzo vratila u Bosnu i Hercegovinu, da bi u Modriči završila osnovnu i srednju školu kemije.
- Malo je poznato da je Nada muslimanskog porijekla i da je kasnije prešla na drugu vjeru.
- Tadašnji hodža mi je postavio uvjete i naknade za ukop moga oca, što mi je bilo neprihvatljivo. Saznao sam da su imali dogovor s kamenorezačkom radnjom. Posljedično, ja i dalje ne znam gdje je moj otac sahranjen; Jednom sam plovio pored četiri stabla šljive koja su u međuvremenu nestala. Nikada nisam promijenio svoje ime; u vrijeme mog rođenja u selu je bilo svega tri ili četiri osobe s imenom Nada. Jednom prilikom Nada je primijetila: „Moji roditelji su bili muslimani, ali roditelje nisam mogla birati, promijenila sam vjeru.
DODATNI TEKST
Koje posljedice proizlaze iz produženog života u samoći? Stručnjaci sugeriraju da takvo iskustvo može potaknuti nastanak pet štetnih navika uz dvije korisne. Dok izolacija doista može biti ugodna, nudeći pojedincima autonomiju da organiziraju svoje rasporede i uključe se u željene aktivnosti, izdržavanje dugotrajne samoće može negativno utjecati na nečije mentalno blagostanje.
Psihološka platforma “Charlie Health” provela je analizu sedam utjecaja koje usamljenost može imati na mentalno zdravlje. Ova procjena ocrtava psihološke posljedice produljenih razdoblja usamljenosti, obuhvaćajući i negativne i pozitivne aspekte. 1. Zabrinutost u vezi s mogućim odbijanjem: Oni koji prožive dulja razdoblja samca i suzdržavaju se od upuštanja u nove romantične veze mogu njegovati strah od odbijanja, što može dovesti do oklijevanja u traženju novih veza.
Nakon duljeg trajanja izolacije, pojedinci često zauzimaju oprezan stav pri odabiru partnera i mogu razmišljati o izvedivosti stvaranja emocionalnih veza. Stručnjaci za usamljenost ukazuju na to da dugotrajna razdoblja samoće mogu rezultirati nedostatkom stabilnog emocionalnog angažmana.
Ovaj rašireni osjećaj usamljenosti može spriječiti sposobnost pojedinca da otvoreno komunicira s drugima, potičući tjeskobu u vezi s mogućim gubitkom važnog odnosa, što zauzvrat dovodi do straha od uspostavljanja novih veza. Slika prikazuje portret žene u reflektivnoj pozi, sažimajući bit poslovnog profesionalca koji se bori s osjećajima depresije dok istovremeno odiše samopouzdanjem.