• Bez znanja bivše supruge Nikole M. odveo dijete iz vrtića, te joj je telefonom rekao da ga više nikada neće vidjeti.Stravična prometna nesreća kod Vršca u kojoj je danas oko 15 sati poginuo Nikola M. (35) iz vršačkog sela Veliko Središte i njegov dvogodišnji sin M. M., kada se “škoda” koju je vozio sudarila s šleperom, uslijedio je jeziv scenarij.

Prema riječima dobro obaviještenog izvora, Nikola M. bez znanja bivše supruge odveo je dječačića iz vrtića i telefonom joj poručio da ga više nikada neće vidjeti. Sumnja se da ga je namjerno naveo u smrt, neslužbeno saznaju “Novosti”.

Nesretna žena odmah je alarmirala policiju i prijavila nestanak djeteta, no samo pola sata kasnije stigla je strašna vijest – dogodila se kobna prometna nesreća u kojoj su, prema službenom priopćenju tužiteljstva, smrtno stradali otac i sin. njihovo vozilo prešlo je u suprotnu traku i izravno udarilo u valjevski teretnjak tablice kojim su upravljali otac i sin V.L., koji su navodno sjedili na prednjem sjedištu, od zadobivenih ozljeda preminuli su na mjestu, dok je V. L. zadobio teške tjelesne ozljede.

Škoda koju je vozio Nikola M. imao je temišvarske registarske oznake. Inače, imao je zabranu upravljanja vozilom, a taj je automobil navodno kupio nedavno.Više javno tužilaštvo u Pančevu i Osnovno javno tužilaštvo u Vršcu, koji su obavili uviđaj, naložili su obdukciju oba beživotna tela i naložili policiji da im dostavi izveštaj o događaju.

Kako se ponašati ako ste doživjeli prometnu nesreću?
U slučaju prometne nesreće, vozač mora prije svega ugasiti motor svog vozila, kako bi se smanjio rizik od požara ili eksplozije.Nakon toga treba uključiti sve pokazivače smjera, kako bi na najbrži i najbolji način obavijestio ostale vozače o postojanju opasnosti na cesti, na mjestu nesreće. Prije napuštanja vozila vozač, odnosno sudionik prometne nesreće mora obući svjetloodbojni prsluk koji se u pravilu nalazi u vozilu “nadohvat ruke”.

  • Bez iznimke, neposredno nakon prometne nesreće, mjesto događaja uvijek mora biti osigurano postavljanjem sigurnosnog trokuta, na sigurnoj udaljenosti od mjesta prometne nesreće, što znači najmanje 50 m na kolniku izvan naselja, te na udaljenosti od najmanje 50 m. od 10 m na cesti u naselju.

Tako će vozač koji naiđe moći na vrijeme reagirati, zaustaviti vozilo i izbjeći opasnost. Na autocesti s većim ograničenjem brzine sigurnosni trokut treba postaviti na još većoj udaljenosti nego na cesti izvan naselja. Iz sigurnosnih razloga postavljanje sigurnosnog trokuta mora se obavljati vrlo pažljivo, krećući se uz rub kolnika.

U sklopu zakonske obveze, vozač, odnosno drugi sudionik prometne nesreće dužan je upozoriti i sve ostale prisutne osobe koje su se zatekle na mjestu nesreće, da se moraju udaljiti s prometna nesreća. kolovoza kako bi sačuvali tragove za prometnu policiju.
Nepoštivanje ove obveze, odnosno neobilježavanje mjesta prometne nesreće, često može uzrokovati naknadne, sekundarne prometne nesreće.

Kada se osigura mjesto događaja i spriječi eventualna pojava novih žrtava, može se pristupiti učinkovitom spašavanju unesrećenih. Potrebno je znati da se ozlijeđena osoba ne smije pomicati i transportirati bez stručnog nadzora liječnika, opreme i hitne pomoći, kako bi se izbjegle teže ozljede i komplikacije.

Vozač, odnosno drugi sudionik prometne nesreće dužan je obavijestiti policiju (192) i hitnu pomoć (194). Dužan je ostati na mjestu nesreće do dolaska policije i završetka očevida. Iznimno, može se udaljiti s mjesta nesreće, samo ako mu je potrebna hitna medicinska pomoć, ili ako smatra mogućim i potrebnim prevesti ozlijeđenu osobu u najbližu zdravstvenu ustanovu, uz obvezu povratka na mjesto nesreće. nesreću što je prije moguće.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here