• Nakon 18 godina skladnog braka razveli su se Milan Kalinić i njegova supruga Sandra. Unatoč razvodu, zadržali su pozitivan odnos zbog svoje djece. Kako prenose mediji, Sandra je ponovno pronašla emocionalno ispunjenje.S druge strane, Milan Kalinić nakon razvoda sve je češće viđen u javnosti, a sinoć je viđen uz glazbenika Đorđa Davida na utakmici Crvene zvezde.

Osim Đorđa, Milanu se pridružila i kolegica Milena Vasić, koja je meču prisustvovala sa sinom Levom.Zanimljivo je da je Milan ostao otporan nakon razvoda; on dosljedno pokazuje pozitivno ponašanje svaki dan, okružen prijateljima koji ga visoko cijene i pružaju nepokolebljivu podršku tijekom ovog ključnog trenutka u njegovom životu.

BONUS:
Smjernice za održavanje lišća orhideja: Orhideje doista uspijevaju u okruženjima s povišenom razinom vlage. Stoga, ako je u vašem stanu suh zrak, osobito tijekom zimskih mjeseci, stavljanje posuda s vodom na radijatore može učinkovito povećati vlažnost. Osim toga, zamagljivanje lišća i zračnog korijenja može biti korisno, iako nije nužno. Važno je napomenuti da se vlaga ne smije nakupljati u središtu orhideja, jer to može dovesti do truljenja, što je čest uzrok smrtnosti orhideja, pogotovo ako se uzme u obzir da Phalaenopsis orhideje rastu iz jedne stabljike.

  • Korištenje bananine kore za pojačavanje sjaja lišća nije preporučljivo. Kada se lišće obloži korom od banane, vjerojatnost bolesti i tegoba znatno raste, jer škrob i drugi ugljikohidrati dobiveni na taj način stvaraju optimalno okruženje za njihovo razmnožavanje. Unatoč tome, važno je izbjegavati sintetičke sprejeve koji ometaju disanje lišća i doprinose onečišćenju zraka u zatvorenim prostorima. Omogućite biljci da slobodno diše.
  • Kako bi orhideje mogle slobodnije disati, preporučljivo je obrisati prašnjavo lišće ili ga istuširati. Što se tiče njege korijena orhideje, važno je koristiti prozirnu posudu jer to omogućuje praćenje zdravlja korijena.

Osim toga, spremnik mora imati dovoljno drenažnih rupa kako bi se omogućio protok zraka među korijenjem, što je bitno za njihovo dobro.
Korijenje orhideja podložno je propadanju; stoga ih je preporučljivo zalijevati tek kada korijenje potpuno pobijeli i supstrat se osuši. Orhideje posjeduju odgovarajuće rezerve vode unutar svojih listova ili pseudobulja, koji su zadebljani dijelovi stabljike, kao što je primjer obitelji Oncidium. Posljedično, nema razloga za brigu ako se zalijevanje odgodi dan ili dva, jer se biljke već pripremaju za razdoblja povećane vlage.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here