• Jašar Ahmedovski, rođen 22. decembra 1963. godine u Lažanima, gradiću u blizini Prilepa, srpski je pjevač makedonskih korijena.Ima tri brata i jednu sestru; četvrti brat, poznati pjevač Ipče Ahmedovski, nažalost, stradao je u prometnoj nesreći. Nakon završene osnovne škole u rodnom gradu, Jašar je sa 15 godina donio odluku da će glazbenu karijeru nastaviti u Sarajevu.

Dok je bio kod rođaka, odveli su ga u kafanu gdje je nastupao Halid Bešlić. Oduševljen pjevačevim glasom, prvi posao osigurao je radeći u bašti ribljeg restorana. Iako je Jašar od vlasnika restorana tražio dvostruku isplatu, taj je zahtjev pridonio postojanoj popularnosti lokala među gostima.

Usporedo s tim, Jašar upisuje Srednju medicinsku školu, motiviran očevom željom da on kao liječnik čuva obiteljsko nasljeđe. Ipak, završio je samo dvije godine prije nego što je uronio u glazbu, strast koja ga je dugo osvajala. Profesori iz njegove škole posjećivali su njegove koncerte, na kojima je nastupao za ugledne ličnosti poput Mileta Kitića, Šerifa Konjevića i Šabana Šaulića. Kada je čuo Jašara kako pjeva njegove pjesme, Šaban ga je potaknuo da se preseli u Beograd, što je on kasnije i učinio.

Kako se nije imao kome obratiti, harmonikaš Mirko Kodić predložio je da kao cimeri dijele njegov stan. Tako je Šaban, Mirko, Rade Vučković i Jašar stvorili neraskidivu vezu, često su izlazili zajedno i dogovarali se za poslove.

S 18 godina susreo je svoju današnju suprugu Snežanu koja ga je došla čuti kako nastupa s njezinom prijateljicom. Održavali su vezu dva desetljeća prije nego što su se konačno vjenčali.Vidimo da Jašar danas izgleda zgodnije nego ikada, a evo kako izgleda njegova supruga:

DODATNI TEKST

Depresija je jedna od najraširenijih bolesti u suvremenom društvu. Prema procjenama, više od pedeset posto odraslih u zapadnim zemljama susrelo se s depresijom barem jednom tijekom života, a neslužbene brojke govore da je oko 400.000 ljudi u Srbiji pogođeno ovim stanjem.

„Depresija je čest i mučan problem koji rađa brojne zablude“, objašnjava psihološka savjetnica Zorica Zarić. MIT – Depresivno stanje nije isto što i depresija. Iako oba stanja dijele osobine poput tuge, niske energije, lošeg raspoloženja, plačljivosti, sklonosti samoći i osjećaja praznine, oni nisu sinonimi. Primarna razlika je da je depresivno stanje obično privremeno, često potaknuto značajnim emocionalnim poremećajem, dok je depresija ozbiljna i dugotrajna bolest.

  • Psihološki savjetnik može koristiti prikladne psihološke tehnike za učinkovito rješavanje stanja depresije. Kada depresivna stanja postanu kronična, to znači da stanje napreduje. Ipak, ovaj pristup ne jamči uspjeh u svakom slučaju. Intenzivnije manifestacije depresije zahtijevaju psihijatrijsko liječenje, koje uključuje i lijekove i psihoterapiju.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here