• Marija Šerifović svakodnevno nas uveseljava inzistirajući na dijeljenju fotografija posebnog obiteljskog kutka u kojem njezin sin Mario već dugo ima važnu ulogu. Mariah se smiješi otkako je dječak postao dio njezine obitelji, baš kao i njezini vjerni pratitelji koji su se godinama s oduševljenjem bavili njezinim prekrasnim objavama.

Marijina fotografija iz 2018. godine uhvatila je trenutak kada je prvi put veselo obukla vjenčanicu i zbog nje se sad smiješimo. Marija Šerifović nedvojbeno je stekla prepoznatljivost po svojoj zbirci viceva, koji imaju jedinstvenu i pomalo ironičnu kvalitetu, a istovremeno pokazuju iznimnu razinu duhovitosti.

Točnije, objavila je preslatku fotografiju u vjenčanici uz kratak opis ispod fotografije. “Rekao sam da”

Kako bi ostvarila svoju dugogodišnju majčinsku želju, potkraj godine potražila je pomoć surogat majke kako bi svoju želju pretvorila u stvarnost. S obzirom na njenu jaku želju za brakom, vjerujemo da će joj se, kao i dosadašnjim nastojanjima, želja ostvariti u dogledno vrijeme.

Bonus savjet!

Savjeti za njegu korijena orhideja:
Posuda za orhideju treba biti prozirna kako bi orhideja mogla vidjeti zdravlje svojih korijena. Isto tako, trebao bi imati dovoljno rupa za protok zraka između korijena jer ih to čini zdravima.Korijenje orhideje podložno je truljenju, stoga zalijevajte orhideju tek kada joj je korijen potpuno bijel, a supstrat suh. Imaju dovoljne rezerve vode u listovima ili pseudobulbama koje predstavljaju zadebljanje stabljike – kao kod obitelji Oncidium. Zato ne morate paničariti ako zakasnite dan-dva sa zalijevanjem biljaka jer su one već spremne za kišne dane.

Tlo za orhideje mora biti prozračno kako bi korijenje moglo disati. Ako je orhideja trula i “ljigava”, orhideju će trebati presaditi. Pročitajte više o presađivanju orhideja u Savjetima Presađivanje orhideja je jednostavno. Novi supstrat za orhideju trebao bi imati prozirne dijelove koji se neće odmah raspasti. Profesionalni uzgajivači često koriste kokos jer dobro zadržava vlagu, a orhideje u tropima rastu na palmama pa je kokos njihovo prirodno stanište.

Normalno je da korijenje izlazi iz posude. Povremeno možete prskati vodom.
Ako dođe do jakog truljenja korijena, presadite biljku, uklonite trulo korijenje i upotrijebite pripravke za sprječavanje gljivičnih oboljenja na biljci – bolest prestaje. Ako je vaša biljka sklona truljenju, upotrijebite preventivne mjere i smanjite zalijevanje. Više informacija o štetnicima i bolestima orhideja možete pronaći u savjetima o štetočinama i bolestima orhideja.

  • Budite oprezni s kemijskim gnojivima. Odnosno, kada orhideju zalijevamo dulje vrijeme, pH supstrata za orhideje će se s vremenom početi smanjivati ​​– zakiselit će se. Kemijska gnojiva mogu uzrokovati nakupljanje soli u supstratu i korijenju, što može biti kobno za biljku.Zašto? Jer kada pH supstrata padne, te soli postaju topive i tada ih biljka može apsorbirati, međutim, te soli mogu ozbiljno oštetiti korijenje i čest su uzrok smrti biljaka. Zato ja osobno preporučam Prirodno gnojivo za orhideje – Lijepe orhideje, jer ne šteti korijenu i ne uzrokuje nakupljanje soli. Osim toga, kemikalije neće ispariti u vaš životni prostor.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here