Priča o Selmi, mladoj doktorki iz Bosne, koja je napustila svoj dom i preselila se u Pakistan zbog ljubavi, fascinira mnoge. Selma je postala najmlađa žena koja je odlučila da se posveti životu u potpunosti novoj kulturi i tradicijama, a sve je počelo neobičnim putem  putem interneta.

  • Na platformi Roblox, uz sve svakodnevne razgovore o igricama, upoznala je Muhameda Akmala, mladića iz Pakistana. Ubrzo, komunikacija je postajala sve češća, a emocije su rasle. Njihova veza, koja je počela kao slučajni susret, ubrzo je prerasla u nešto mnogo dublje.

Započeli su emotivnu vezu koja je postepeno postajala sve ozbiljnija. Iako su ih razdvajale hiljade kilometara i potpuno različite kulture, ni jedno ni drugo nisu želeli da prekinu ono što su izgradili. Akmal je bio potpuno siguran u svoja osećanja i već prvog dana kada su počeli da razgovaraju, zaprosio je Selmu.

Ovakva izjava na početku je mnoge iznenadila, ali Selma nije odmah odbacila ideju. Njihov svakodnevni kontakt, postepeno upoznavanje i međusobna povezanost uverili su je da je možda pronašla svoju ljubav. Nakon mesec dana razgovora, Selma je donela veliku odluku: otišla je u Pakistan da bi upoznala Akmala i njegovu porodicu.

  • Nakon što je stigla u Pakistan, njihova veza je postala zvanična i ubrzo je usledilo venčanje. Venčanje je bilo veliko, u skladu sa lokalnim običajima, a troškovi su iznosili oko 13.500 evra, što je bila značajna suma za lokalne standarde. Bez obzira na troškove, oba domaćinstva želela su da ovaj trenutak bude nezaboravan. Venčanje je obeleženo tradicionalnim običajima i ceremonijama koje su odražavale bogatstvo lokalne kulture. Iako se venčanje obavilo uz svu pompu, Selma je bila suočena sa kulturološkim šokom i novim životom. Došla je iz urbanog evropskog društva i odjednom se našla u pakistanskom selu, gde je svaki dan zahtevao fizički napor, od pranja veša do pripreme tradicionalnog hleba rotija.

  • Selma je bila iznenađena načinom života u selu, ali se ubrzo navikla na novu svakodnevicu. Naučila je kako da se prilagodi novim okolnostima i čak je počela da uči jezike pandžabi i urdu kako bi lakše komunicirala sa Akmalovom rodbinom i seljanima. Njena predanost i volja da se u potpunosti integriše u novu sredinu bila su očigledna. Međutim, ono što je za nju bilo najneobičnije bio je ritual razbijanja jajeta na pragu kuće, koji se praktikuje u selu tokom važnih događaja, kao što su venčanja. Prema tradiciji, jaje simbolizuje plodnost i sreću, a razbijanjem jajeta na pragu, porodica uklanja sve prepreke i negativnu energiju koja bi mogla pratiti mladence.

Ritual je za Selmu bio potpuni šok, ali uz poštovanje prema tradiciji, odlučila je da ga prihvati. Iako su mlađe generacije često smatrale ovaj običaj zastarelim, Selma ga je posmatrala kao važan deo tradicije porodice. Sada je, uz njegovu podršku, naučila mnogo o pakistanskoj kulturi i tradicijama koje su joj bile nepoznate.

Planovi za budućnost su jasni. Selma je odlučila da ostane u Pakistanu, sa svojim mužem i njegovom porodicom. Iako je napustila karijeru doktorke i udoban život u Evropi, veruje da je napravila ispravnu odluku. Selma, koja je prvobitno živela u Evropi, sada želi u potpunosti da se posveti životu u Pakistanu i svojoj novoj porodici.

 

Views: 2
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here