• Halid i Sejda Bešlić su na zajedničkom putu doživjeli i radosti i teškoće; iako je jedna težnja ostala neispunjena, ustrajali su kao ujedinjeni par pred brojnim životnim izazovima.

Halid Bešlić, bosanskohercegovački pjevač, otvoreno priznaje da mu je supruga Sejda najveća podrška. Par je u braku gotovo pet desetljeća i ostao je ujedinjen suočen s brojnim izazovima koje je život stavio pred njih.

Putevi su im se ukrstili na početku Halidove glazbene karijere. U to vrijeme Sejda je bila zaposlena u tvornici čokolade, a ubrzo joj je postalo jasno kako uz njega želi oblikovati svoj život. Nakon toga je napravila ključnu odluku koja će promijeniti tok njihove budućnosti: dala je ostavku na svoj položaj i posvetila se Halidu i rastu njihove obitelji.

Godine 1977. stupili su u brak, nakon čega su dobili sina Dina. Bešlić je u više navrata iskreno iskazao značajnu podršku koju ima od svoje supruge Sejde. Nakon operacije tumora jajnika, par je gajio snažnu želju za još djece; međutim, ta je težnja na kraju ostala neispunjena.

Halidu i Sejdi sreća je bila naklonjena 2014. godine kada su dočekali ulogu djeda i nane. Njihov sin Dino i snaha Mahira proslavili su dolazak blizanaca što je neizmjerno razveselilo obitelj Bešlić. Izrazili su da im je to iskustvo predstavljalo vrhunac sreće u životu. U svjetlu ovog novog poglavlja, ponosni djed odlučio je smanjiti svoj raspored nastupa kako bi više vremena posvetio svojoj obitelji i unucima.

BONUS:
Luk je vrsta biljke koja je izuzetno jednostavna za uzgoj u vrtu, zauzima minimalan prostor i dostupna je tijekom cijele godine. Dok ih se neki ljudi zbog jakog mirisa zaziru, konzumacija luka u velikim količinama je korisna za cjelokupno zdravlje jer pomaže u pomlađivanju organizma, ublažavanju proljetnog umora i služi kao prirodna obrana od raznih bolesti. Narodna medicina od davnina je zbog ljekovitih svojstava koristila ljekovite obloge, sirupe i kapi od luka.

Suvremena znanstvena istraživanja potvrđuju učinkovitost ovih saznanja. Dokazi pokazuju da osobe koje konzumiraju hranu bogatu kvercetinom, poput crvenog luka, imaju značajno manji rizik od raka pluća. Nadalje, dokazano je da se kvercetin učinkovitije i učinkovitije apsorbira iz luka u usporedbi s drugim izvorima hrane. Osim toga, redoviti unos luka može dovesti do smanjenja pojave napadaja astme, što se može pripisati prisutnosti različitih spojeva unutar luka koji ublažavaju upalu.

  • Među raznim čimbenicima, prisutnost kvercetina igra značajnu ulogu, jer njegovi učinci vrlo nalikuju onima lijekova protiv astme. Ljuska luka sadrži najveću koncentraciju ovog blagotvornog spoja. Da biste ga učinkovito iskoristili, u lonac juhe tijekom laganog kuhanja možete dodati cijelu, neoguljenu glavicu luka i tako zadržati sve vrijedne komponente. Alternativno, čajevi se mogu pripremati od suhih ljuski luka. Kako bi se izloženost potencijalno štetnim pesticidima svela na najmanju moguću mjeru, preporučljivo je odabrati organski uzgojeni luk ili uzgajati ovo korisno povrće u vlastitom vrtu.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here