• Moramo da kazemo kako se svasta dešavala, ali ova majka je iz još uvijek za nada medijima nepoznatog razloga izgubila kontrolu nad svojim vozilom i udarila u drvo. Ona je iz Bosne, kko smo naveli u samom naslovu, ali je živjela u Austriji.

Naime, njene radn ekolege su donijele odluku da je materijalno podrže i da dav novac koji su skupili za božicnu proslavu u firmi doniraju svojoj kolegici. Kako jošMediji prenose da je riječ o divnom, bračnom paru koji se prije dvije godine doselio u mjesto po imenu Ostermiting iz Bosne i Hercegovine. Bili su poznati kao izuzetno vrijedni ,cijenjeni i dobro integrisani. Iza mlade žene ostalo je i nažalost dvoje djece, 11-godišnji sin i 13-godišnja kćerka.

BONUS:

Smjernice za održavanje korijena orhideja: Koristite prozirnu posudu za orhideje kako biste pratili zdravlje korijena. Osim toga, osigurajte da spremnik ima dovoljno rupa za poticanje cirkulacije zraka oko korijena, jer to pridonosi njihovom dobrobiti.Orhideje imaju korijenje koje je podložno truljenju, zbog čega ih trebamo zalijevati tek kada je korijenje potpuno bijelo, a supstrat prosušen. Ove biljke pohranjuju dovoljno vode u svoje lišće ili pseudobulbe, koji su zadebljani dijelovi stabljike, kao što se vidi u obitelji Oncidium. Stoga, ako zakasnite dan ili dva sa zalijevanjem, nema razloga za brigu jer su već pripremljene za razdoblja povećane vlage.

  • Orhideje zahtijevaju supstrat koji je lagan i omogućava korijenju pristup zraku. Ako tlo postane raspadnuto i pretjerano vlažno, važno je razmisliti o presađivanju orhideja. Za više informacija o tome kako presaditi orhideje, pogledajte vodič pod naslovom “Transplanting Orchids is Easy.” Novi medij za uzgoj trebao bi se sastojati od različitih dijelova koji zadržavaju svoju strukturu tijekom vremena. Mnogi profesionalni uzgajivači preferiraju supstrate na bazi kokosa, jer oni učinkovito zadržavaju vlagu, odražavajući prirodno okruženje orhideja koje uspijevaju na palmama u tropskim regijama.

Uobičajeno je da iz posude izbije korijen. Ponekad ga možete zaprljati vodom.Ako značajan dio korijena propada, preporučljivo je presaditi biljku, ukloniti zahvaćeno korijenje i primijeniti tretman za prevenciju gljivičnih bolesti kao što je Diseases STOP. Za biljke koje su osjetljive na truljenje, razmislite o primjeni ovog tretmana kao mjere opreza i smanjite učestalost zalijevanja. Dodatne informacije o bolestima i štetnicima orhideja možete pronaći u poglavlju pod naslovom Bolesti i štetnici orhideja.

Budite oprezni pri korištenju kemijskih gnojiva. Točnije, kako nastavljamo zalijevati naše orhideje tijekom duljeg razdoblja, pH razina supstrata za orhideje postupno se smanjuje, što dovodi do kiselosti. Korištenje kemijskih gnojiva može rezultirati nakupljanjem soli i na supstratu i na korijenju, što može biti štetno za biljke.

Razlog tome je što kada se pH supstrata smanji, gore spomenute soli se otapaju i postaju dostupne biljci za apsorpciju; međutim, te soli mogu ozbiljno oštetiti korijenje i često su vodeći uzrok smrti biljaka. Stoga predlažem korištenje prirodnog gnojiva za orhideje Lijepe orhideje, jer ne oštećuje korijenje i sprječava nakupljanje soli. Štoviše, osigurava da kemikalije ne ispare u vašem kućnom okruženju.

Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here