• Ako se budite između 23:00 i 1:00 ujutro, ovaj vremenski okvir je povezan s radom žučnog mjehura. Stoga buđenje u tom razdoblju može ukazivati ​​na moguće probleme s vašim folikulom. U ovoj situaciji bi moglo biti korisno razmotriti promjenu prehrane i izbacivanje nezdravih masnoća. Kineski sat pokazuje da osjećaj značajnog stupnja sažaljenja (žuči) prema drugima može biti znak. U tom kontekstu, prakticiranje prihvaćanja i opraštanja može se pokazati korisnim.

Ustanite u bilo koje vrijeme između 1:00 i 3:00, jer je to vrijeme ključno za zdravlje jetre. Možda se njezin rad suočava s prekidima. Također bi moglo biti mudro razmisliti o promjeni prehrane i detoksikaciji. Također, ustajanje između 3:00 i 5:00 ujutro može biti korisno. Čišćenje debelog crijeva je bitno. Mnogi ljudi iz tog razloga dan započinju odlaskom na WC.

Ovo je vrijeme često povezano s osjećajem nestrpljenja, osjećajem zarobljenosti i nelagodom koja proizlazi iz ograničenih prilika za osobni razvoj. Jeste li čuli za izraz “vučji sat”? Ovo objašnjava zašto se često svake noći budite u isto vrijeme. Oko tri sata nakon ponoći dolazi do značajnog pada tjelesne temperature, dok razina melatonina doseže najvišu točku tijekom sna.

Možda ste primijetili da se budite u isto vrijeme nekoliko noći zaredom. Ovaj fenomen nije samo slučajnost; zapravo se može objasniti medicinskim fenomenom. Ponavljana buđenja u određeno vrijeme tijekom noći povezana su s razinama hormona, posebice međuigrom melatonina, serotonina i kortizola. Melatonin, koji se obično naziva hormonom sna, proizvodi naše tijelo kada nema svjetla, a zatim se pretvara u serotonin, poznat kao hormon zadovoljstva.

  • S druge strane, kortizol se oslobađa kao odgovor na stres u tijelu. Oko tri sata nakon ponoći dolazi do značajnog pada tjelesne temperature jer razina melatonina doseže svoj vrhunac. Istovremeno, razina kortizola i serotonina je niska, što dovodi do hormonalne neravnoteže koja je ključna za kvalitetan san i mirnije buđenje. Štoviše, tijekom tog vremena dolazi do blagog smanjenja protoka krvi u određenim dijelovima mozga, što nas čini posebno osjetljivima na negativne emocije poput straha ili pesimizma nakon buđenja.

  • Ova faza ne samo da olakšava buđenje tijekom noći, već otežava i proces povratka u san jer smo skloni brzom ulasku u negativne obrasce mišljenja, kaže Krstarica. Istraživači spavanja vrijeme između tri i četiri sata ujutro nazivaju “vučjim satom”, izraz koji vjerojatno potječe iz kasnih noćnih sati kada većina životinja spava, ostavljajući samo vukove aktivnima.
Preporučujemo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here